AKTUALNOŚCI
 
   
"CIESZY SIĘ ZWIERZĄT RODZINA, ŻE RODZI SIĘ BOŻA DZIECINA"

  
Taki tytuł nosiły tegoroczne Jasełka wystawione przez najstarszą w przedszkolu grupę STOKROTKI w dniu 18.12.2019 w godzinach rannych dla społeczności przedszkolnej i zaproszonych gości: przedstawicieli Urzędu Miasta, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Rady Rodziców, proboszcza Parafii Św. Franciszka z Asyżu oraz w godzinach wieczornych dla rodziców. Nawiązywały do realizowanego w aktualnym roku szkolnym tematu planu rocznego "Przyjaciele przyrody".

Tym razem narodzonego w betlejemskiej szopce Jezuska odwiedzały oprócz aniołów i pasterzy zwierzęta hodowlane: wołek, osiołek, baranek i owieczka, zwierzęta leśne: niedźwiedź, jeżyk i wiewiórka, ptaki: sroczka, wróbelek i sowa oraz przedszkolaki, które od tego zamiaru chciał odwieźć psotny diabełek. Wszyscy przynieśli Dzieciątku dary: pasterze koszyczek z bułeczkami, serek, butelkę mleka i masła garnuszek, miś całą beczkę miodku, jeżyk jabłuszka, wiewiórka orzeszki, grzybki i sianko od sarenki, sroczka złoty naszyjnik, sowa ciepłe piórka, baranek i owieczka mięciutką wełnę, a przedszkolaki oddały mu swoje zabawki, rękawiczki, szalik, wózek i sanki. Wołek ogrzał Jezuskowi stopki, wróbelek zaćwierkał, co miał pary, a osiołek posłużył pomocą i poniósł na grzbiecie Najświętszą Panienkę i Boże Dziecię. Wszystkim przybyłym do stajenki gościom pięknie podziękowali Maryja z Józefem, którzy pomimo chłodu i strudzenia długim poszukiwaniem miejsca dla narodzin Dzieciątka godnie wypełniali obowiązki kochających rodziców i serdecznych gospodarzy. W betlejemskiej szopce zapanowała miłość, dobroć, spokój oraz wielka radość. Bajkowa sceneria, przepiękne stroje, oryginalne rekwizyty, niezwykła oprawa muzyczna oraz aktorskie umiejętności dzieci sprawiły, że przedszkole w tym dniu zamieniło się w prawdziwy teatr, który przeniósł nas daleko wstecz i pozwolił poczuć magię i tajemnicę tego wielkiego wydarzenia - Bożego Narodzenia.

Alina Cichanowska

 

 

 


 

 
Copyright © Publiczne Przedszkole Nr 2 w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

  |  do góry  |