AKTUALNOŚCI
 
   
Zakładamy zielony ogródek w sali JEŻYKÓW

  
Kącik przyrody jest ważnym elementem dydaktycznym i dekoracyjnym w przedszkolu.
Dzięki kącikowi przyrody udaje się dzieciom ukazać walory estetyczne przyrody, rozwijać w nich umiejętności poznawcze oraz kształtować opiekuńczą postawę wobec różnych roślin, zwierząt i środowiska.

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziliśmy potrzebne przybory ( pojemniczki, doniczki, konewki), ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy dzieci przypomniały warunki potrzebne roślinom do wzrostu.

Następnie wysialiśmy rzeżuchę i posadziliśmy cebulkę na szczypiorek, pietruszkę i seler oraz fasolkę. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone na parapecie oraz umieściliśmy nazwy roślin. W naszym kąciku pojawiły się również piękne kwiaty: hiacynty i pierwiosnki.

Będziemy pamiętać o podlewaniu ich i będziemy obserwować ich wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach.

07.02.2020r. w grupie JEŻYKÓW zagościła wiosna.

 

 

 


 

 
Copyright © Publiczne Przedszkole Nr 2 w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

  |  do góry  |